Bezpečnostní tabulky a značky

Takřka na každém rohu, v každé veřejné budově (na úřadě, ve školách, na ulicích i ve výrobních halách a skladech) nalezneme bezpečnostní tabulky – značky. Hlavním úkolem bezpečnostního značení je informovat, varovat nebo označit nějaké místo. Vlastníci budov a nájemci mají povinnost označit bezpečnostním značením budovy, aby nedošlo k nežádoucímu stavu.
Tento informační portál si klade za cíl informovat o platné legislavitě v oblasti BOZP. Úkolem serveru bezpecnostni-tabulky-znacky.cz je napomoci se správným označením. Připravili jsme pro vás vzorové kategorie, kde naleznete bezpečnostní tabulky podle kategorie:

  •  označení škol
  • označení úřadů
  • označení restaurací a hotelů
  • označení dílen
  • označení mechanických, eletrických strojů

Značení bylo vybráno dle přísných podmínek, které si klade bezpečnost práce a požární ochrana na provoz zařízení, označení budov, informace o bezpečném provozu a užívání.
U všech textů je možné diskutovat a podělit se tak na tvoření obsahu tohoto webu.

Kvalitní bezpečnostní tabulky jsou vyráběny ve formě samolepek – samolepících folií, plastech, smaltu nebo hliníku. Typická forma potisku je sitotisk, popřípadě digitální tisk, plotter, smaltování apod.
Standardem bezpečnostní značky je přirozená odolnost proti slunečnímu záření,povětrnostním vlivům, mrazu,vodě. benzínu, olejům a dalším nežíravým látkám – převážně nitroředidlům. Odolnost u všech druhů tabulek je minimálně 2 roky – to platí převážně pro bezpečnostní značení vyráběné na plastu, samolepky a smalt má životnost mnohonásobně vyšší.

 

Volba správného umístění bezpečnostních tabulek

  • Samolepící bezpečnostní značky -hladké a nesavé podklady (sklo, plexisklo,  plech, dřevo, lamino,  zdivo)
  • Plastové bezpečnostní značky – vhodné na porézní povrchy -všeobecně se doporučuje použít tam, kde by špatně držela samolepka, čím by se snížila její životnost
  • Smaltové bezpečnostní značky – největší životnost, možno použít prakticky kdekoliv
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Sponsored by Curry and Spice